Během používání programátoru PROM-Prog vykrystalizovaly některé vlastnosti, které mi chyběly. Takže jsem se pustil do úpravy firmware a tyto drobnosti upravil a také přidal něco navíc.
První věcí co jsem potřeboval, aby programátor při pálení kontroloval správnost i bitů, které nepálil. To jsem udělal a vylepšil ještě navíc tak, že nyní zbytečně nepálí již vypálené bity ale kontroluje naopak zcela všechny. Pokud pálení skončí novou hláškou “SUCCESS”, můžete si být jistí, že PROM přesně odpovídá celému programu.
Nová funkce Verifikace (VF). Při verifikaci se porovnává obsah programu a právě čteného čipu v patici. Na konci se objeví počet chyb nebo “Verify OK”. Touto funkcí lze realizovat i tzv. Blank check, stačí spustit Verifikaci po zapnutí programátoru, kdy je program nulový, tzn. samé nuly. Porovná se tedy, zda jsou v čipu samé nuly – čili prázdná PROM.
Počítadlo chyb bylo dříve jen do 255 (Byte), pak přeteklo, nyní se může zobrazit chyb více.
Pro lepší přehlednost jsem nechal zobrazovat vedle binárního tvaru obsahu i hexadecimální v pravém rohu. Zvláště pro rychlou kontrolu od oka podle Intelhex někde na papíře nebo obrazovce.
Změnil jsem UI tak, aby funkce byly striktně vždy nad fyzickými tlačítky ve stejném smyslu pro celý firmware.
Úvodní hlášení po zapnutí zobrazuje navíc odkaz na github autora.
Přehled zkratek:
ED – Edit (editace programu čipu)
PC – PC (přenos programu z nebo do PC po usb)
RD – Read chip (načte obsah PROM)
VF – Verify (porovná obsah dříve načteného programu s čipem v patici)
PG – Program (Programuj čip)
LD – Load (Načte program z PC)
SV – Save (Pošle program do PC)
Poznámka o práci s PC
Občas se někdo ptá, jak dostat program z PC do programátoru. Ve Windows například pomocí TeraTerm, ale já používám linux a postupuji takto:
Na programátoru PC -> LD
Zobrazí se.. Waiting for data
V linux odešlu pomocí např: cat mh74188.hex > /dev/ttyUSB0
Ke stažení stále stejně na githubu projektu.